حمل و نقل دبی

>> وسایل حمل و نقل در دبی :

جاذبه های اصلی دبی طوری در سطح شهر دبی پراکنده شده اند که استفاده از وسایل حمل و نقل مناسب، بسیار ضروری است. شبکه ی اتوبوس های شهری برای تردد به حاشیه ی شهر مناسب است و خطوط محدودی برای تردد بین جاذبه های مرکز شهر دبی اختصاص داده شده است. تاکسی هم وسیله ی مناسبی است اما گرفتن تاکسی در شهر دبی کمی مشکل است چرا که تاکسی کافی برای جمعیت عظیم مسافران دبی فراهم نیست و به همین دلیل اکثر توریست ها ترجیح می دهند یک ماشین کرایه کرده و برنامه ی سفرهایشان را خودشان کنترل کنند. فرودگاه بین المللی دبی نیز لیموزین هایی برای مهمانان تور دبی که نمی خواهند خودشان رانندگی کنند، فراهم می کند.

>>  سفر و وسایل حمل و نقل در دبی: سفرهای هوایی / فرودگاه بین المللی دبی (DXB) :

آدرس: جاده ی فرودگاه، دبی، امارات متحده عربی

فرودگاه بین المللی دبی مهمترین مرکز حمل و نقل خاورمیانه است. این فرودگاه در 5 کیلومتری مرکز شهر دبی واقع شده و در سال های اخیر بسیار معروف شده است. امکانات لوکس این فرودگاه شامل استراحت گاه های فراوان و راحت، تجهیزات درمانی بسیار پیشرفته، مجموعه ای از فروشگاه های حیرت انگیز و یک کلوپ سلامت می باشد. همچنین می گویند که در این فرودگاه اجناس بدون اخذ مالیات فروخته می شوند. رفت و آمد بین شهر و فرودگاه نیز توسط لیموزین، اتوبوس، ون های نیمه خصوصی و تاکسی صورت می گیرد.

سفر و وسایل حمل و نقل در دبی: ماشین های کرایه ای

دفاتر ماشین های کرایه ای در فرودگاه بین المللی دبی حضور دارند و اگر گواهی رانندگی بین المللی داشته باشید، جریان کرایه ی ماشین بسیار آسانتر و سریع تر پیش خواهد رفت. اکثر توریست های کشورهای غربی می توانند گواهی خود را به مرکز خرید نشان داده و یک گواهی نامه ی موقت بین المللی دریافت کنند. به خاطر داشته باشید که ترافیک های سنگینی در ساعات شلوغی شهر بوجود می آید پس سعی کنید سفرهای خود را در ساعاتی بجز ساعات شلوغی صبح و عصر تنظیم کنید.

سفر و وسایل حمل و نقل در دبی: سفر با اتوبوس

اتوبوس های شهری وسیله ی نقلیه ی مناسبی هستند که شما را به مناطق مختلف شهر می برند. هرچند در نظر توریست ها این سرویس ها برای تردد بین جاذبه ها چندان کارآمد نیستند. اتوبوس ها معمولا برای حمل و نقل بین مناطق مسکونی طراحی شده اند اما برای سفرهای طولانی نیز مناسب می باشند چراکه در بین تمام شهرهای امارات متحده در رفت و آمد می باشند. برترین ایستگاه های دبی در منطقه ی دبی جدید (Al Ghubaiba) و دیره (Souq Market) واقع شده اند.

سفر و وسایل حمل و نقل در دبی: سفر با قطار

در امارات متحده ی عربی هیچ خط راه آهنی وجود ندارد اگرچه در حال حاضر طرح ساخت شبکه ی مونوریل در دبی در دست انجام است و در آینده ی نزدیک بهره برداری خواهد شد.

سفر و وسایل حمل و نقل در دبی: سفر با تاکسی


تاکسی های همراه با کیلومتر شمار در دبی بسیار ضروری هستند و پیاده روی بین جاذبه ها توصیه نمی شود! اما نسبتا ماشین های محدودی در شهر دبی وجود دارد بنابراین رانندگان این اختیار را دارند که مسافرین را به دلخواه خود انتخاب کنند. پس اگر به شما توجهی نشد یا راننده ای شما را قبول نکرد، تعجب نکنید زیرا آنها به دنبال پیشنهادات و هزینه های بالاتر هستند. ضمنا در خارج از مراکز خرید محلی، شانس بیشتری برای بدست آوردن تاکسی خواهید داشت.

 

Dubai Metro مترو دبی :

شبکهٔ خطوط خودکار مترو دبی، که ۴۷ ایستگاه به هم متصل می‌ کند در امارات متحده عربی است. این شبکهٔ مترو دبی دارای ۴ خط قرمز، سبز، آبی و بنفش است  تمام ایستگاه‌ها دارای سیستم پیشرفتهٔ تهویهٔ هوا است. مترو دبی ارزان‌ترین خطوط متروی جهان پس از متروی تهران است.اولین فاز این مترو با ۱۰ ایستگاه در ۹ سپتامبر ۲۰۰۹ توسط محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی افتتاح شد و از فردای آن روز از صبح شروع به کار کرد. مترو دبی اولین شبکهٔ خطوط مترو در سراسر شبه جزیره عربستان است. بیش از ۱۰ درصد کل جمعیت دبی که حدود ۱۱۰،۰۰۰ نفر است در دو روز اول آغاز به کار این مترو، از آن استفاده کردند. گردشگران تور دبی به راحتی میتوانند از مترو دبی استفاده کنند.

 

دبی| حمل و نقل دبی| شهر دبی| مترو دبی| اتوبوس شهری دبی| رویدادهای دبی| امارات متحده عربی| دبی| ایالات امارات متحده عربی|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی  و تور دبی  با ما تماس بگیرید.