جاذبه های گردشگری دبی

>> جاذبه های گردشگری دبی :

دبی  یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی است. دبی یکی از هفت امارت امیر نشین امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن بعد از ابوظبی می باشد. دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربى متمایز می باشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6% از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد و اکثر درآمد امارت دبى از منطقه آزاد جبل علی یا (JAFZ) و از گردشگری و دیگر خدمات تجاری می باشد. تاسیسات و پیشرفت های زیاد در صنایع و فعالیت های مختلف در دبی باعث شده تا توجهات جهانی را در تمام زمینه ها و پروژه ها جلب کند، از جمله رویدادهای ورزشی و کنفرانس هایی که دراین شهر برگزار می شود.

>> گردشگري در دبي :

گردشگري يکي از استراتژي هاي مهم امارت دبي براي سرازيري دلار به امارات متحده مي باشد . گردشگري دبي مبتني بر خريد است گر چه جذابيت هاي مدرن وتاريخي نيز دارد .

>>خور دبي:

خور دبي يک ورودي آب از دريا به داخل خشکي مي باشد که باعث گرديده تا دبي به دو بخش ديره و بردبي تقسيم شود. اين خور نقش مهمي در شکل گيري اقتصاد دبي داشته است. با توجه به اهميت آن و طبق دستور حاکم وقت دبي در سال 1954، افزايش عمق و عرض خور آغاز گرديد تا بدين وسيله امکان تردد و پهلو گيري لنج ها و کشتي هاي کوچک و متوسط فراهم شود . در کنار خور شما لنج هاي زيادي را میبینید  که در حال بارگيري (و يا تخليه) کالا به مقصد ايران، کشورهاي حوزه خليج فارس، هند و آفريقا هستند  . براي جابجايي و تردد بين اين دو بخش از يک تونل زير آبي و دو پل احداث شده بر روي اين خور استفاده مي شود. طول اين خور در حدود 15 کيلومتر و عرض آن 500 متر مي باشد. اولين هواپيمايي که به دبي پرواز نموده( 1937 )، بر روي همين خور فرود آمده است. اين هواپيما متعلق به خطوط هوايي انگلستان بوده و هفته اي يکبار در مسير سوت همپتون به کراچي پرواز مي کرده است . اين خور اکنون جلوه زيبايي به شهر دبي بخشيده است. قايق هايي که در زبان محلي به آن ها "ابرا" گفته مي شود مردم محلي و توريست ها از يک سمت خور به سمت ديگر منتقل مي نمايند . اين قايق هاي چوبي در حدود 30 مسافر را حمل مي کنند و بطور مرتب تا پاسي از شب بين دو طرف خور درحرکتند. ديدن نماي شهر و لنج هايي که در کنار خور پهلو گرفته اند، از داخل اين قايق ها بسيار ديدني است. کرايه اين قايق ها 50 فلس مي باشد. شما مي توانيد در صورت تمايل يک قايق را بصورت اختصاصي با پرداخت 30 تا 50 درهم براي يک ساعت گردش در خور دبي کرايه نماييد. شرکت هاي توريستي در دبي تورهاي خاصي نيز براي گردش در خور دبي ارائه مي دهند. اين تورها شامل يک گردش چند ساعته برروي خور در داخل لنج هاي ستني يا کشتي هاي مسافرتي کوچک مي باشد (قسمتي از عرشه لنج ها با شيشه محصور شده و سيستم هاي برودتي اين قسمت مسافرين را از گزند هواي گرم تابستان محافظت مي نمايد  .(در بعضي تورها، شما شام را نيز بر روي خور صرف خواهيد کرد. هزينه اين تورها بطور متوسط بين 35 تا 260 درهم براي هر نفر مي باشد . اکثر توريست ها يي که به تور دبی مي آيند از منطقه  زيبا ديدن مي کنند

جاذبه های گردشگری دبی| خور دبي| دبی|

>> برج خليفه دبي:

برج خليفه آسمان خراشي است که در شهر دبي قرار دارد. اين برج با 160 طبقه و ارتفاع 828 متر (به گفته سازندگان اين برج ارتفاع برج خيلفه تا نوک آنتن آن به بيش از يک کيلومتر مي ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعي اين برج اعلام نشده ‌است چرا که با اصرار اماراتي‌ ها طول اين برج در زمان ساخت افزايش يافت و از اعلام اوليه فراتر رفت)، در حال حاضر عنوان بلندترين سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌ . برج خليفه در روز چهارم ژانويه 2010 گشايش يافت. اين برج در خيابان شيخ زايد در دبي واقع شده و داراي بخش‌هايي با کاربردهاي تفريحي، مسکوني، تجاري و اداري مي‌ باشد و بخشي از آن نيز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است. گل صحرايي اصلي ‌ترين ايده‌ ي طراحي برج دبي را به معماران آن داده ‌است. اين طراحي نه تنها از نظر شکل فيزيکي نيروي وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار مي‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمايي منحصر به فرد و بدون اشراف به سوي ساير واحدها مي‌ دهد ، همچنين استفاده از طاق در نماي برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خليفه دبی از معماري اسلامي است .                                          

                                                                                                                                                                           

جاذبه های گردشگری دبی| خور دبي| برج خليفه دبی|

>>هتل برج العرب:

ساختمان آن 321 متر ارتفاع دارد و در جزيره‌اي مصنوعي 280 متر از خشکي بنا شده ‌است. کوچک ‌ترين اتاق هتل 169 و بزرگ‌ ترين اتاق آن 780 متر مربع مساحت دارند. رقم دقيق هزينه شده براي ساختمان بنا مشخص نيست، اما گمان مي ‌رود بيش از1 ميليارد دلار آمريکا باشد. براي جبران هزينه‌ها تمامي اتاق‌هاي هتل بايستي براي 400 سال اجاره شوند . صاحبان هتل آن را7ستاره مي ‌خوانند، اما در واقعيت بيشتر سازمان‌هاي رتبه ‌دهنده تنها تا 5 ستاره رتبه مي ‌دهند. هفت طبقه از اين هتل به صورت آکواريوم در زير دريا وجود دارد. اجاره کوچک ‌ترين اتاق اين هتل شبي 6 هزار درهم است. سرو هر غذا در اين هتل کمتر از1000 درهم نيست .

هتل برج العرب |دبی| تور دبی|

>> تور اتوبوس شگفت آور دوبي:

اين تور براي نخستين بار در خاورميانه ارائه شده. شما سوار بر يک اتوبوس مي شويد، ابتدا گردشي در شهر دبی خواهيد داشت و سپس سوار بر همان اتوبوس وارد خور دبي مي شويد و ساعتي را به گردش بر روي اين خور مي پردازيد. داخل اين اتوبوس به امکانات مختلفي از جمله سيستم برودتي مجهز گرديده است. جليقه نجات و ساير تجهيزات مورد نياز در مواقع ضروري نيز در اين اتوبوس تعبيه گرديده است. يک راهنما در طول سفر اطلاعات جالبي را در اختيار شما قرار خواهد داد. هزينه اين تور براي افراد بزرگسال 95 درهم و براي کودکان 65 درهم مي باشد.                                                                                                                                                                                                                           

جاذبه های گردشگری دبی| خور دبي| برج خليفه دبی| اتوبوس شگفت آور دوبي|

>> تور صحرا:

اين تور يکي از معروف ترين تورهاي دبي مي باشد. هدف اصلي در ارائه اين تور، نشان دادن چهره واقعي کوير و زندگي باديه نشينان به بازديد کنندگان مي باشد. مدت زمان اين تور مي تواند بين چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد. در رايج ترين تور شما حدود ساعت 3 يا 4 بعد از ظهر به طرف صحرا حرکت کرده و در اولين قسمت با ماشين هاي چهار محور (4WD) به گردش در ميان تپه هاي شني کوير مي پردازيد . سپس به يک کمپ مي رسيد که به صورت سنتي ساخته شده است. صرف شام و نوشيدني، استفاده از بوفه کامل، موزيک و رقص عربي در زير آسمان زيبا کويراز برنامه هاي اين قسمت مي باشد. اين تور با بازگشت به شهر در حدود ساعت 10 شب پايان مي يابد. در تورهاي يک روزه و يا چند روزه، برنامه هايي از قبيل ديدار از وادي ها و روستاها، مزارع پرورش شتر در کوير، ديدار از کوه هاي حجر، ديدار از منطقه زيبا و خوش آب و هواي حتا، شنا در استخرها و چشمه هاي اين منطقه، توقف در هتل حتا، صرف غذا در اين هتل و استفاده از امکانات ورزشي آن، ديدار از قديمي ترين مسجد امارات و حضور در جمعه بازار در نظر گرفته شده است . بازديدکنندگان از دوبي نمي ‌توانند تجربه کاملي از صحرا داشته باشند مگر آنکه در يک سفر صحراي صوفيانه شرکت کنند.                                                                                                                                                                                                                                                          

جاذبه های گردشگری دبی| خور دبي| برج خليفه دبی|تور صحرا|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، و تور دبی  با ما تماس بگیرید.