تفریحات دبی

>> پارک آبی وایلد وادی دبی :

پارک آبی وایلد وادی دبی موضوعي جهاني را با ماجراجويي‌هاي جوها، دوست افسان‌هاي سندباد از دست ندهيد. اين پارک که در بيش از 12 آکر در کنار هتل jumeirah Beach و برج‌هاي برج‌العبر در سوي ديگر آن واقع شده است. داراي 23 سواري آبي و جاذبه‌هايي مناسب کليه‌ي سنين و سطوح شجاعت است. يکي از اولين گزينه‌ها wipeout است. اين سواري يک موج همواره غلطان مي‌باشد که امکان نمايش مهارت‌هاي بادي بوردينگ شما را فراهم مي‌سازد. يک سواري ساده‌تر juha’s Journey است که تنها روي پشت نشسته (روي لاستيک‌هاي انفرادي يا دوتايي) و در مقابل يک منظره همواره در حال تغيير شناور مي‌شويد. براي طرفداران هيجان يک jumeirah Sceirah وجود دارد که بلندترين و تندترين آبشار آبي در خارج از آمريکاي شمالي محسوب مي‌شود. بسته به ازدحام پارک ممکن است مجبور باشيد براي برخي سواري‌ها در صف منتظر بمانيد. اما اين انتظار ارزش آن را دارد. دو کافي‌شاپ عرضه‌کننده‌ي نوشيدني و اسنک وجود دارد و وقتي هزينه‌ي ورودي را پرداخت مي‌کنيد هيچ محدودي براي زمان سواري مقرر نمي‌شود.اکثر توريست ها يي که به تور دبی مي آيند از این پارک  زيبا ديدن مي کنند اين پارک ساعت 11 باز مي‌شود. زمان تعطيلي بسته به زمان سال است. تا 18 از نوامبر تا فوريه، تا 19 از مارس تا مه و سپتامبر تا اکتبر و تا 21 از ژوئن تا آگوست مي‌باشد.

ورودي براي بزرگ‌سالان 150 درهم و براي کودکان 125 درهم است. همچنين يک نرخ «غروب» (براي سه ساعت آخر بازگشايي) در نظر گرفته شده است که بزرگ‌سالان بايد 120 درهم و کودکان 95 درهم بپردازند.

>> باغ‌وحش دبي:

باغ‌وحش دبي که در اصل يک مجموعه‌ي خصوصي کوچک از حيوانات محسوب مي‌شود. در سال 1971 توسط شهرداري تحت کنترل درآمده و در اواسط دهه‌ي 80 تحت توسعه و مرمت قرار گرفته است.

اين باغ‌وحش با شير، ببر، زرافه، الاغ، گوزن، مار، خرس، فلامينگو، لاک‌پشت‌هاي عظيم‌الجثه و ساير حيوانات که در متصدي و کارکنان اين محل تلاش خود را در فضا و منابع ناکافي کرده و از حيوانات مراقبت مي‌کنند. تلاش‌هايي براي تخليه‌ي اين باغ‌وحش و ارسال حيوانات به ساير باغ‌وحش‌ها صورت گرفته است. اما علي‌رغم اين موضوع باغ‌وحش در معرض خطر بوده و موجودات عجيبي در بندرهاي دبي گرفته شده‌اند.اين باغ‌وحش داراي حدود 1200 حيوان بوده و فضاي قدري ناکافي است که قفس‌ها به صورت عمودي گسترش يافته‌اند. تعداد بازديدکنندگان نيز با بيش از 40000 نفر در سال به صورت ميانگين در حال افزايش بوده و ممکن است به دليل بد بودن شرايط بازديدکنندگان را در حال درمان حيوانات بيابيد.يک اقدام اوليه براي قفس‌هاي بدون مانع پس از آن‌که افراد سعي داشتند به حيوانات غذا داده و زباله‌هاي خود را داخل قفس‌ها پرتاب مي‌کردند. متوقف شد مي‌توان گفت که اکنون ميله‌ها براي حفاظت حيوانات از عموم مردم به جاي حالت بالعکس آن تعبيه شده‌اند.سال‌هاي بسياري است که صحبت تعويض مکان اين باغ‌وحش به فضاي بزرگ‌تر- ابتدا نزديک پارک مشرف و اخيراً به مکاني Dubai land- در ميان است. اما تاکنون برنامه‌ها به مرحله‌ي اجرا نرسيده‌اند. تنها مي‌تواند اميدوار بود که مسئولان به تعهدات خود عمل کرده و باغ‌وحش جديدي با فضا و امکانات کافي بسازند. و گردشگران تور دبی از آن لذت ببرند .

بهتر است تا آن زمان افرادي که با ديدگاهي نوين به مسئله‌ي حيوانات مي‌پردازند از اين باغ‌وحش دوري کنند. هزينة ورودي براي هر نفر 2 درهم و براي افراد زير 2 سال رايگان است. اين مکان روزهاي سه‌شنبه تعطيل مي‌باشد.

>> کویر سافاری دبی :

کویر سافاری دبی یک سیاحت بیابانی اکتشافی را با نرخی عالی برای گردشگران ارائه می دهد . نرخ این سیاحت از ۱۳۹ درهم برای بزرگسالان و ۱۰۹ درهم برای کودکان بین ۳ تا ۱۰ سال می باشد.

 

کویر سافاری دبی|باغ وحش دبی| دبی|پارک آبی|

با تجربه ی فرهنگ عرب، غذاها و نوشیدنی های عرب و مناظر زیبای صحرای دبی یک تعطیلات به یاد ماندنی را در دبی برای خود رقم بزنید.

 

>> شهر بازی مینی مانستر دبی:

مینی مانستر دبی  یک مکان تفریحی مفرح برای تمام اعضای خانواده است. سالن بازی داخل سالن دارای بزرگترین سرسره ی امارات متحده عربی است. کودکان عاشق این سرسره هستند! یک کافه در این مرکز وجود دارد که خانوده ها می توانند در حالی که فرزندانشان مشغول بازی هستند از این کافه استفاده کنند. مینی مانستر دبی برای برگزای جشن تودلدها و اردوهای مدارس نیز یک انتخاب عالی است. منطقه بازی این مرکز امنیت بالایی دارد و طوری طراحی شده تا شما و فرزندانتان احساس آرامش کامل داشته باشید

شهر بازی دبی|تور دبی|دبی|تفریحات دبی|

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی ، و تور دبی  با ما تماس بگیرید.