مراکز خرید دبی

>>مراکز خريد در دبي :

دبي يا همان پايتخت خريد خاورميانه داراي مراکز خريد مدرن و مجهز، بازارهاي فراوان و خيابانهايي با فروشگاه هاي عرضه کننده مارک هاي معروف جهان است . فستيوال خريد دبي هر ساله در زمستان برگزار مي شود و گرشگران زیادی به تور دبی و این فستیوال می روند. در دبي ماليات فروش اخذ نمي شود و حقوق گمرکي پائيني هنگام ورود کالا به کشور دريافت مي شود، لذا قيمت بسياري ازکالاها برابر با قيمت آنها در کشور مبدا و يا پايين تر مي باشد. مسافران مي توانند هر کالايي اعم از ساعت، جواهرآلات، عطر و ادکلن، لوازم آرايش، کامپيوتر و لوازم جانبي آن، کيف وکفش، اسباب بازي،  لباس هاي طراحي توسط معروفترين طراحان لباس جهان و .... را خريداري نمايند. دبي داراي مراکز خريد مدرني در منطقه است که اين مراکز همگي داراي پارکينگ ، سيستم هاي خنک کننده قوي، رستورانها، کافي شاپ ها متعدد مي باشند. مراکز بزرگ تر از امکانات بيشتري برخوردارند. محل ويژه بازي براي بچه ها، سالن هاي متعدد سينما، پارکينگ هاي وسيع و رايگان از جمله اين امکانات مي باشند.تمامي امکانات براي يک خريد لذت بخش در اين مراکز در نظر گرفته شده است. در هنگام برگزاري فستيوال خريد و يا جشنواره تابستاني در دبي، برنامه هاي جذاب و ديدني بسياري مانند رقص گروه هاي مختلف از سراسر جهان، شعبده بازي ، اجراي موسيقي زنده و غيره در اين مراکز برگزار مي شود و گردشگران تور دبی میتوانند دیدن کنند در طول اين ماهها جوايز ويژه اي که معمولا اتومبيل مي باشد به خريداران از اين مراکز بصورت قرعه کشي اهدا مي شود. اکثر مراکز خريد بصورت يکسره از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز هستند. ساعت کار اين مراکز در روزهاي جمعه از ساعت 2 بعد از ظهر تا 10 شب است .

بازارها در دبی شباهت چندانی با بازارهای ایران از نظر شکل و فرم ندارند. در واقع بعضی از بازارها از چندین خیابان متصل به هم و کوچه های منشعب شده از آن ها که مملو از فروشگاه های مختلف هستند.  بازارهای دبی  در دو سوی خور قرار دارند که البته بیشتر آنها در بخش دیره هستند. شما برای تردد بین بازارها در دو سوی خور می توانید از ابره (قایق های چوبی مسافربری) که در کنار خور پهلو گرفته اند، استفاده کنید

 :دبی (‌WATERFRONT CENTER)>>مرکز خريد فستيوال واتر فرانت سنتر

فستيوال واتر‌فرانت سنتر‌ يک مرکز خرده فروشي مجلل، مجموعه بي‌نظيري از رستورانها و کافه‌ها و يک تجربه تفريحي باشکوه را در داخل يک شاهکار معماري گرد هم آورده .فستيوال واتر‌فرانت سنتر ترکيبي برجسته از مد بين‌المللي و منطقه‌اي و انواع خرده فروشان سطح بالا را همراه با جذابيت بازار قديمي تريد‌ روتز‌ و بازار طلاي دبي و بزرگترين غذاخوري سرباز در خاورميانه عرضه مي‌کند. فستيوال واتر‌فرانت سنتر‌ يک تجربه سطح بالاي کامل براي سليقه بين‌المللي ميهمان ارائه مي‌دهد. فستيوال با چشم‌اندازهاي خود مشرف بر تفرجگاه ساحلي فستيوال و دبي کريک‌، اينترکنتيننتال‌ فستيوال سيتي‌ دبي، فستيوال سيتي‌ کرون‌ پلازا‌ دبي‌ و ايونت‌ سنتر را به فستيوال سنتر‌ مرتبط مي‌سازد و تا فستيوال سنتر‌ هتل چهار فصل دبي امتداد خواهد يافت.دو منطقه متمايز فستيوال سنتر، يعني فستيوال واتر‌فرانت سنتر‌‌ و فستيوال پاور‌ سنتر‌ در دست تکميل که بر يک آب نماي زيبا مشرف هستند، شامل بيش از 600 فروشگاه از جمله 25 فروشگاه مهم، بيش از 100 رستوران، کافه و اغذيه‌ فروشي، يک مجتمع سينمايي 12 پرده‌اي، يک مرکز بولينگ و يک مرکز تفريحي وسيع و پارکينگ با ظرفيت 13,000 اتومبيل خواهند بود

>>حمرين‌ سنتر‌ (Hamarain ) دبی :

مرکز خريد حمرين‌ سنتر‌ دبي که جزو مراکز خريد دبي است ، بسيار مدرن و زيباي و يکي از اصلي ترين جاذبه هاي توريستي اين شهر مي باشد. اين مجهز به سيستم هاي خنک کننده قوي و ساير امکانات مورد نياز مي باشند. هواي بسيار خنک در اين مرکز خريد باعث گرديده تا بسياري از مسافران به دليل گرماي شديد سطح شهر به ويژه در ماه هاي گرم سال، خريد از اين مرکز خريد به ساير مناطق دبي ترجيح دهند.حمرين‌ سنتر‌‌ واقع در ديره يک مرکز خريد معروف براي ميهمانان به شمار مي‌آيد و در حدود 80 فروشگاه، چندين رستوران و پارکينگ با ظرفيت 800 اتومبيل ارائه مي‌دهد .

>> ايکاء  :IKEA

ايکاء بزرگترين فروشگاه مبلمان‌ و اثاثيه منزل است . فروشگاه جديد ايکاء چهار برابر بزرگتر از فروشگاه قديمي آن است که در فستيوال سيتي‌ دبي هموار گردد. در مارس 2001  ، IKEA يک فروشگاه جديد در مارينا‌ مال، ابوظبي‌ باز کرد. مارينا‌ مال بر ابو‌ظبي‌ مارينا‌ برتري دارد و يکي از معتبرترين مراکز خريد در ابوظبي‌ به شمار مي‌آيد .

>> لامسي پلازا دبی :

لامسي‌ پلازا‌ دبی، مرکز خريد خانوادگي ممتاز دبي بيش از 150که نيازهاي کل خانواده را برطرف مي‌سازند. برخي از مارکهاي مشهور لامسي‌ پلازا‌ عبارتند از داماس‌، پاريس گالري، ناين‌ وست‌، باسيني‌، نيومي‌ و مادر‌کير. خريد در لامسي‌ پلازا‌ دبی ارزش زيادي را براي پول شما قائل مي‌شود. لامسي‌ مکاني کامل و مناسب براي آوردن کودکان است . بچه‌ها را مي‌توان تحت نظارت و مراقبت کارکنان فوق‌العاده لايقي قرار داد که در لو لو‌ الدوگنگ‌، يکي از امن‌ترين و تميزترين مراکز بازي و اکتشاف کودکان در دبي، آموزش ديده‌اند. اين مرکز خريد همچنين با جاي دادن ابر‌فروشگاه المايا‌، فروش محدوده وسيعي از کالاها و انواع غذا با قيمتهاي فوق‌العاده جالب در خود، لامسي‌ پلازا‌ را به يک مقصد تک‌توقفي تبديل مي‌سازد که در آن، مشتريان مي‌توانند به همه چيز دسترسي داشته باشند . لامسي‌ پلازا‌ تنها مرکز خريد در دبي است که در آن، خريداران به ازاي‌ هر درهم خرج شده در هر يک از خرده فروشيها‌ يک اير‌ مايل دريافت مي‌کنند و براي آنها شانس جمع‌آوري هزاران اير‌ مايلز‌ وجود دارد تا در ازاي‌ آنها، جوايز شگفت‌آوري اهدا شود. جدا از خريد، بازديد‌کنندگان تور دبی همچنين مي‌توانند فود‌ کورت‌ لامسي‌ پلازا‌ دبی را که يکي از کاملترين‌ فود‌ کورتهاي‌ امارات‌ متحده عربي است، امتحان نمايند. اين فود‌ کورت‌ بيش از 17 خوراک مختلف را در محوطه‌اي که مي‌تواند تا 700 نفر را همزمان در خود جاي دهد، عرضه مي‌کند. لامسي‌ پلازا‌ در 17 مارس 1997 توسط اعليحضرت شيخ احمد بن سعيد آل مکتوم افتتاح شد و در مرکز شهردبی  واقع است و با هدف تأمين نيازهاي گوناگون مشتريان “زير يک سقف‌” است .
آدرس: منطقه عود ميثاء – خيابان زعبيل
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب

>> مرکاتو‌ دبی :

مرکز خريد مرکاتو‌ دبی  به سبک رنسانس‌ است و داراي يک سينماي چندگانه‌ با هفت پرده نمايش و بيش از 90 فروشگاه است. اين مرکز خرید دبی داراي بيش از 90 فروشگاه و چندين غذاخوري و کافي شاپ مي باشد. شعبه اي از سوپرمارکت بزرگ "اسپينيز " نيز در اين مرکز قرار دارد. 7سالن سينما "سنچري سينما" نيز از بخش هاي ديگر اين مرکز مي باشند .
 آدرس: خيابان ساحلي جميرا – نزديک باغ وحش دبي
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب - جمعه ها 4 بعد ازظهر تا 10 شب

>> سيتي سنتر  دبی City Center :

شعبه بسيار وسيع هايپرمارکت کارفور11 سالن سينماي ساين استار و بخش بازي کودکان به نام سرزمين جادويي ( Magic Planet ) از جمله شاخص ترين و بزرگترين بخش هاي سیتی سنتر مي باشند.سیتی سنتر با زير بنايي حدود370 هزار متر مربع و با بيش از 300 فروشگاه و13رستوران و کافي شاپ از بزرگترين و اصلي ترين مرکز خريد در دبي و خاورميانه مي باشد . بخش فروشگاهي اين مرکز در سه طبقه ساخته شده است. بخش اعظمي از طبقه همکف اختصاص به پارکينگ اتومبيل ها دارد. قسمت ديگري از همين طبقه نيز، به فروشگاه هاي عرضه کننده لوازم الکترونيکي اختصاص يافته است. ساير فروشگاه هاي اين مرکز در طبقات اول و دوم قرار دارند. البته برخي از فروشگاه هاي بزرگ اين مرکز بدليل وسعت بيشتر، در دو بخش متصل به هم در هر دو طبقه فعال مي باشند .سرزمين جادويي ( Magic Planet ) نيز با داشتن انواع وسايل بازي از جمله جديدترين بازيهاي ويدئويي و کامپيوتري از قسمت هاي جذاب اين مرکز براي کودکان و نوجوانان و البته بزرگسالان مي باشد. در کنار اين قسمت، بخش بزرگ عرضه غذاهاي Fast food قرار دارد که در فضايي زيبا بصورت يک ميدان بزرگ، ميزبان خريداران خواهد بود. رستورانها نيز در قسمت ديگري از اين مرکز قرار گرفته اند. در کنار ساختمان بخش فروشگاهي اين مرکز، ساختمان هتل معروف سافيتل(متعلق به همين مرکز) و ساختمان 11 طبقه اداري مرکز قرار دارند . نمايشگاه اتومبيل هاي تويوتا و لکسوس نيز از جمله ساير بخش هاي سیتی سنتر است .
آدرس: خيابان القرهود، مقابل باشگاه گلف خور
ساعات کار: 10صبح تا 10 شب – جمعه ها 2 بعد ازظهر تا 10 شب

>> مال امارات   (Mall of the Emirates ) دبی:

مال امارات   (Mall of the Emirates ) داراي دو طبقه است . از  مهمترين و برجسته ترين مشخصات آن پسيت اسکي سرپوشيده آن است .فضاي که خريداران مي توانند وسايل خود را کنار گذاشته و با چوب اسکي ، لوژ ، اسنوبرد تفريح نمايند .از ديگر تفريحات این مجموعه که گردشگران تور دبی می توانند استفاده کنند يک پارک سرپوشيده با ترن هوايي ، بازيهاي وديويي ، شبيه ساز سواري ، آمفي تاتر ، مرکز هنري وسالن سينما 14 پرده اي است .اين مرکز شامل 2 هتل ، 500 صندلي تاتر ،2 مسجد ،400 مرکز خريد و 70 رستوران است .معروف ترين مارک ها در اين مرکز خريد به دور هم جمع شده اند که شامل  دبنهامز ، هاروي نيکول ، کارفو ، ويرجين،مگااستور Megastore ،زارا ، تامي ، پپ جين Pepe   ،H &M ، Guess ، دلچگابانا Dolce and Gabbana ، DKNY ،رالف لورن  Ralph Lauren ، بربري Burberry ،دينهام وهاروي نيکلز و … است .
ساعات کاري ازشنبه تا سه شنبه :10 صبح تا 10 شب
ساعات کاري از چهارشنبه تا جمعه :10 صبح تا12 شب
ساعات کاري فوت کورت و کارفو : 9 صبح تا 12 شب

>> مرکز خريد اژدها دبی :

مرکز خريد اژدها دبی شامل نمايشگاه ها ، مراکز خريد و رستورانها است .که 4000شرکت فعال در زمينه محصولات چيني در آن مشغول به کار هستند .مرکز خريد اژدها به چندين بخش بازرگاني و خدماتي و اداري تقسيم شده است .جاذبه اصلي آن معماري نادر آن است 150000 مترمربع در آن طرف مرکز خريد به بخش اول پروژه بين المللي نخل اختصاص دارد.

 

>> ابن بطوطه ( ibn battuta ) دبی :

ابن بطوطه ( ibn battuta ) يکي از عظيم ترين مراکز خريد در دبي است که مرکز خريد اصلي آن بر اساس سفرهاي ابن بطوطه 14 کاوشگر قرن  نام گرفته است. از شش مجتمع تشکيل شده که هر کدام تداعي کننده فرهنگ و معماري يک کشور است . در اين مرکز خريد دبی يک سينماي 12 پرده اي ، سالن تئاتر ، تعداد زيادي رستوران از کافه هاي مستقل کوچک گرفته تا شعبه هاي رستوران هاي زنجيره اي بين المللي ، فروشگاهي بزرگ و انبوهي از فروشگاههاي پوشاک و لوازم فرعي شامل بوتيک هاي بسيار زيبا ، فروشگاههاي لباس مد روز و چيزهاي ديگر به چشم مي خورد. ديدن اين مجموعه برای عزیزان تور دبی  خالي از لطف نيست .

 

مراکز خرید دبی| پايتخت خريد خاورميانه| فستيوال خريد دبي| بازار طلاي دبي|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور دبی  و تور دبی با ما تماس بگیرید.